March 30

Umieranie dla prawdy II: Luis Medina

en flag
da flag
nl flag
zh flag
fr flag
de flag
it flag
ja flag
ko flag
pl flag
pt flag
ru flag
es flag
sv flag
tr flag
Listen to Article
Voiced by Amazon Polly

Świat pozdrowień.

Dziś omówimy morderstwo dziennikarza Luisa Manuela Mediny. Informacje dostępne dla nas w sprawie omówimy dzisiaj, jest ograniczona. Trudno było znaleźć jakieś źródła nadążające za dochodzeniem, lub ich brak. Ponieważ nie wiadomo, czy Luis Medina został zamordowany z powodu pracy, którą wykonał, ujawniając przestępczość zorganizowaną w jego okolicy, czy też nie, chcieliśmy przyznać go w naszej serii martwych sygnalistów. Być może ci dobrze zaznajomieni z konkretnymi ludźmi i organizacjami, które wystawił, będą w stanie wnieść więcej na światło.

14 lutego 2017 roku zginął 47-letni dziennikarz i nadawca Luis Manuel Medina z Republiki Dominkańskiej. Podczas nadawania transmisji wideo na żywo przez Facebook w studiu radiowym 103.5 HICC, w San Pedro de Macorís, Medina została kilkakrotnie zastrzelona wraz z kierownikiem stacji Leónidas Evangelistą Martínezem (60), który również zmarł na scenie. Ich sekretarka Dayana García de Hernández (33) przeżyła postrzeloną w głowę i brzuch.

Medina była członkiem Círculo de Locutores Dominicanos (CLD), dyrektorem stacji radiowej, producentem programu Milenio Caliente, prezesem Stowarzyszenia Absolwentów Universidad Central del Este, a także oficjalnym spiksorem zespołu Estrellas Orientales Baseball. Był dość popularny w dyskusji na temat korupcji w ramach organów ścigania, polityki i biznesu, aka: przestępczości zorganizowanej lub mafii.

Niezależne dziennikarstwo było przedmiotem agitacji dla polityków, a wielu z nich otrzymało groźby ze strony przestępczości zorganizowanej. Nękanie, ataki fizyczne, a nawet groźby śmierci są wspólne dla tych, którzy wypowiadają się przeciwko przestępczości i polityce. W tym czasie doszło do kilku walk w sektorze Miramar San Pedro de Macorís.

Niektóre historie twierdzą, że bandyta zidentyfikowano na nagraniu z kamer jako 59-letni José Rodríguez, a następnie uważano, że zamordował Martineza i Medinę. Inne raporty mówią, że dwie osoby weszły do studia. Kolejne doniesienia mówią, że trzech mężczyzn zostało aresztowanych, ale nie oskarżonych. Lokalne media później poinformowały, że bandyta wydawał się działał sam, wchodząc do stacji radiowej, która znajduje się wewnątrz centrum handlowego i otwierając ogień bez ostrzeżenia. Strzały i krzyki można usłyszeć na żywo, który został odcięty, gdy Medina wstał, aby zobaczyć, co się dzieje, tuż przed jego śmiercią.

Policja szybko stwierdziła, że uważają, że strzelanina była osobistą zemstą, a nie atakiem na dziennikarstwo. Gdy zdarzenie miało miejsce, wielu mediów i dziennikarzy zgłosiło swoje obawy, że sprawa nie zostanie zbadana, ale raczej zatuszowana przez policję, jak to miało miejsce wiele razy wcześniej. Policja opisała swojego podejrzanego, Jose Rodrigueza, jako uzależnionego od narkotyków, który został deportowany z USA... twierdzi, że jego rodzina zaprzeczyła. Zmarł w niejasnych okolicznościach. Rodriguez zabił się, według policji, która go ścigała, po tym jak podejrzewali go o zamordowanie dwóch reporterów.

Świadkowie twierdzą jednak, że Rodriguez zginął podczas strzelaniny z policją, która trwała kilka minut, w pobliżu straży pożarnej miasta. Nie podano żadnych informacji, ile ran postrzałowych odniósł Rodríguez. Chociaż wszyscy, którzy go znali, donoszą, że jest łagodnym i uprzejmym człowiekiem, rodzina Rodrígueza później twierdziła, że poszedł po Medinę i Martíneza z powodu ich zaangażowania w rzekomo oszukańczą ziemię, co doprowadziło do znacznej utraty pieniędzy dla Rodrígueza.

Main Stream Media Outlet, Hoy Digital twierdzi, że tajemnicze źródła policyjne powiedziały im, że syn Martineza, Leonidas Antonio Evangelista Pijuán, uzyskałby własność ziemi Rodriguez po zakupie jej od CEA. Gdy Rodriguez dowiedział się, że Martinez stanie się właścicielami ziemi, był zdenerwowany i zażądał, aby Leo Martinez zwrócił pieniądze Rodriguez zainwestował w nieruchomość. Hoy Digital twierdzi również, że Garcia, został postrzelony kilka razy, odzyskał przytomność na chwilę i był w stanie zidentyfikować strzelca jako Rodriguez, zanim znowu zemdlała.

* Uwaga: Te twierdzenia nie mogły zostać zweryfikowane przez jakiekolwiek inne źródło, które udało nam się znaleźć. Czas Hoy Digitals wydarzenia miały miejsce nie wydają się pasować do innych raportów z innych stron informacyjnych.

10 z 17 dziennikarzy zamordowanych w 2016 roku w Ameryce Łacińskiej pracowało dla stacji radiowych, powiedział 13 lutego 2017 roku w Światowym Dniu Radia, dzień przed zamordowaniem Mediny i Martineza. W dwóch przypadkach zaatakowano ich na żywo. W 2016 roku ponad 200 osób zginęło z rąk policji w zabójstwach pozasądowych, według Narodowej Komisji Praw Człowieka. Więcej tutaj.

Fausto Rosario, redaktor Acento, powiedział Strażnikowi:

“Pozasądowe morderstwo podejrzanych jest tutaj bardzo powszechne. A kiedy tak się stanie, śledztwo zostaje zamknięte.”

Tak to wygląda... podobnie jak ten. Po tym, jak policja zdołała odebrać i zamordować łatwego podejrzanego. Wiemy, jak działa ten świat. Wiemy, że policja zawsze jest zamieszana w ukrywanie ataków mafii. Wiemy, że mafia rządzi wszystkim. Wiemy, że Luis Medina mówił otwarcie i szczerze o przestępczości zorganizowanej w swoim kraju, i więcej, a także dobrze wiadomo, że miał wielu wrogów w polityce i innych gałęziach mafii. Jego dwoje dzieci jest teraz sierotami, pozostawionych na łasce systemu, który prawdopodobnie zabił jego ojca.

Wydaje się, że nie ma śledztwa w sprawie Medyny, ale tylko w sprawie spór o ziemię Martinez/Rodriguez. Ponieważ media skupiają się wyłącznie na Martinezie i nikt nie kwestionuje innych podejrzanych, ani nie prowadzi śledztwa w tej sprawie, ponieważ więcej niż jedna osoba zginęła w tym czasie, obie strony powinny być badane bez uprzedzeń lub nie ma sprawiedliwości prawnej.

Medina może być kolejnym wojownikiem o wolność umierającym dla prawdy.

Kolejny człowiek zabity bez dźwięku.

Więcej dokumentów:

Pobierz [67.38 KB]

Raport UNESCO.


Tags: , ,
Copyright 2015. All rights reserved. See more at http://saianarchy.com

Posted 30/03/2019 by admin in category "Politics

Leave a Reply

Your email address will not be published.